Populiarios prekės

Naujos prekės

Pristatymas

Dėl pristatymo kainos skambinti nurodytu telefonu 865761711

Atsiskaitymas

Internetinėje parduotuvėje www.pirciupasaulis.lt galite atsiskaityti jums parankiausiu būdu.

Garantijos

Visoms prekėms galioja gamintojo nustatyta garantija.

Lizingas

Parduotuvėje išsirinkę prekę, pasirinkite „Išsimokėtinai su MOKILIZINGU“ mokėjimo būdą

pirciupasaulis logo

Pirties ritualai

Pastaraisiais metais nemažai žmonių pradėjo lankyti pirtį tik tam, kad atsikratytų per didelio svorio, bei daug kas neišmano, kaip maudytis ar vanotis. Todėl norim šį bei tą patarti.
Šiuo atveju pirties procedūrų tikslas per odą ir kvėpavimo takus išskirti iš organizmo vandenį, aktyvinti medžiagų apykaitą ir "sudeginti" organizme susikaupusius riebalus.
Vanduo - ne tik būtinas visų organizme vykstančių apykaitos procesų dalyvis, vanduo sudaro apie 65 proc. žmogaus svorio (vaikų - 80 proc.). Svarbiausias kūno temperatūros reguliatorius taip pat yra vanduo: išsiskirdamas su prakaitu ir garuodamas, vėsina organizmą, apsaugodamas jį nuo perkaitimo. Tačiau žmonių organizme yra per daug drėgmės. Jei sugebėsite jos atsikratyti, tai ir suliesėsite. O kaip žinome, vartojant daug druskos, drėgmė sunkiau išsiskiria, taigi jei norite numesti svorį, kuo mažiau valgykite druskos.
Gerai išprakaituoti galima bet kurio tipo pirtyje, bet geriausiai tinka sauso oro pirtis. Jei oras prisigėręs vandens garų, prakaituojama mažiau, prakaitas plonu sluoksneliu padengia kūno paviršių ir tuo trukdo intensyviai prakaituoti, vadinasi, ir termoreguliacijai. Tai pirma, ką turi atsiminti pirties mėgėjai, norintys suliesėti. Antra - saikas ir laipsniškumas. Nesistenkite lenktyniauti. Juk prakaitavimą lemia ir individuali fiziologinė reakcija, ir daug kitų faktorių.


Didžiausią klaidą daro tie, kurie nori "numesti" kuo daugiau svorio, be saiko būdami garinėje ar pernelyg didindami temperatūrą. Abiem atvejais labai apsunkinamas organizmo darbas ir rizikuojama pakenkti sveikatai. O štai aktyviai darydami fizinius pratimus (savimasažą, periantis su vanta ir kita) graičiau suliesėsite.
Labiausiai sveika ir naudinga trumpam užeiti į garinę (bet joje ilgai nebūti), išnaudojant inercinius termoreguliacijos procesus. Žinome, kad išeję iš garinės (jeigu laikėmės tam tikrų taisykIių), dar kurį laiką prakaituojame. Tuo metu organizrnas vandens išskiria ne mažiau nei garinėje, o garinimasis su pertraukėlėmis malonesnis, lengviau pakeliamas. Tyrimai štai ką byloja: būnant  garinėje, vienodą laiką (14 min.), bet naudojantis skirtingais metodais - vieni iš garinės neišėjo, o kiti kas 3 min. darė 2,5 min. pertraukėles, ilsėdamiesi rūbineje, apsigobę anklode, - svorio numesta nevienodai. O atlikus bendros savijautos patikrinimo testus, antrosios grupės žmonės jautėsi geriau.
Krintant svoriui, prakaituojama vis lėčiau ir sunkiau. Prakaitavimą galima skatinti pagurkšnojant karšto gėrimo (gerai tinka atskiestos citrinų ar spanguolių sultys). Paprastai geriame antrą ar trečią kartą  einant į garinę (arba prieš masažą);  galima gėrimą atsinešti termose (50-70°C temperatūros),  gerti  nedideliais gurkšneliais (po 3-5). Po to paguIima karštoje vonioje (vanduo nesuti apsemti krūtinės). Svorio atsikratyti padeda ir prakaitą varančios arbatos - liepžiedžių ar aviečių uogų: 2 šaukšteliai sauso produkto  užplikyti 2 stiklinėm karšto vandens, pakaitinti 10-12 min., perkošti per marlę ir gerti karštą nedideliais gurkšneliais prieš pėrimąsi.
Kai kas, norėdamas suliesėti, prieš pirtį vartoja įvairias šlapimą varančias priemones  (dažniausiai chemines). Nepatariame šito daryti, ir apskritai bet kurias šlapintis varančias priemones raikėtų vartoti tik pasitarus su gydytoju.
Svorio kritimą kiekvienas organizmas savaip pakelia. Bet kuriuo atveju norint numesti daugiau nei 4-5 kg, žmogui reikia daug valios, kantrybės ir atkaklumo. Taip pat būtina laikytis mokslo bei patirties padiktuotų  taisyklių.
Prieš eidami vanotis, 30s pastovėkite po šilto, po to 2-3 min. po karšto dušo srove. Tada eikite į garinę ir 4-5 min. pagulėkite ant vidurinio plauto (vis keisdami kūno padėtį), bet nesiperkite. Pasikaitinę  nusiplaukite šiltame duše ir 5-7 min. pailsėkite prausykloje. Jei yra galimybių, labai naudinga išsimaudyti šiltoje vonioje ar bent jau pasėdėti karšto vandens dubenyje. Po to vėl eikite į garinę ir, įsitaisę ant viršutinio plauto, pasiperkite vanta. Atsiminkite: ant viršutinio plauto lipkite ne iš karto, pirma porą minučių  pasivaikščiokite ir tik tada lipkite į viršų ir atsigulę 4-5 min. pasičaižykite vanta. Perkite tolygiai visą kūną -  nugarą, krūtinę, didesnį dėmėsį skirdami dubeniui,  nugarai, šlaunims.
Išsiperę iš karto nesistokite - atsisėskite, po to neskubėdami lipkite žemyn. 5 prausyklą ir tuoj pat  neikite, o 1-2 min. pasėdėkite apačioje, džiovindami prakaitą (rankšluosčiu, paralonu ar pan).
lšėję iš garinės, apsiplaukite šiltu vandeniu ir 1-2 min. pasivaikščiokite - geriausia po rūbinę, kur daugiau gryno oro, - po to grįžkite į prausyklą ir pagulėkite. Pailsėję 5-7 min., dar kartą pasimaudykite karštame duše ir 7-10 min. pailsėkite rūbinėje. Kad prakaituodami neatvėstumėte, apsisupkite antklode, o  jei ji sudrėkusi, pakeiskite sausa.
Kiek kartų eiti į garinę? Tai priklauso nuo to, kiek kilogramų nutarėte numesti.
Mažinti svorį padeda masažas. Jei atėjote grupele, 2-3 žmonės, masažuokite paeiliui vienas kitą. Save masažuokite prausykloje antrą (trečią) kartą išsivanoję garinėje.
Prieš pradėdami masažą, gerai įkaitinkite raumenis ir sąnarius. Jei masažuojatės 30 minučių, po 15 min. daryktie pertraukėlę, nueikite į garinę ir pasiperkite (3-4 min.).
Masažavimo suolas turi būti šiltas ir kuo toliau nuo angų, durų ir ventiliacijos įrenginių.
Kiekvieną kartą prieš eidami į garinę, pasisverkite. Apskritai svorį reikia nuolat kontroliuoti. Jeigu rašote dienoraštį ir pažymite duomenis, po kurio laiko galėsite pasirinkti efektingiausią pirties procedūrų  metodiką.
Trečią (ketvirtą ir t. t.) kartą įėjus į garinę, nebūtina lipti ant viršutinio plauto, užtenka 5 min, pasėdėti ar 2-4 min. pasiperti vanta; svoris kris lygiai taip pat kaip ir kaitinantis ant viršutinio plauto.
Metant svorį, nerekomenduojama maudytis šaltame duše, baseine, būti šaltoje patalpoje. Jei laikysitės taisyklių ir rekomendacijų, per 2-2,5 val. pirtyje numesite 2-4 kg ir nesijausite nuvargęs, o atvirkščiai - būsite žvalus ir gyvibingas.
Jeigu pasijusite blogai, tuoj pat išeikite iš garinės ir pailsėkite rūbinėje, po to išsimaudykite šiltame duše ir eikite namo.
Pirtyje "metus svorį", naudinga namuose porą vaIandų pagulėti šiltai užsiklojus, po to (jei šiltas oras) pasivaikščioti po parką, mišką. Jauniems žmonėms dirbtiniu būdu mažinti svorį daugiau kaip 3-4 kg kategoriškai draudžiama.
Po pirties procedūrų nepatartina 5 val. gerti skysčių.
 
Senatvė prasideda nuo koju

Pirtyje periame juosmenį, sąnarius, bet retai pasižiūrime į kojas. O pirtis - geriausia kai kurių pėdų  vieta. Nėra, efektingesnės priemonės, kuri geriau suminkštintų suragėjusią pėdų odą ir nagus.
Higienos procedūros atliekamos poilsio metu, ilsintis po pėrimosi. Jei suragėjimai nežymūs, tereikia odą gerai patrinti pemza. Labai sukietėjusią odą atsargiai nukerpame manikiūrinėmis žirklutėmis, o po to triname pemza (jei bent kartą per savaitę maudysimės pirtyje, padų oda apskritai nesuragės). Da r kartą pasipėrę, galite imtis nagų: bukąja žirklių dalimi nagų odeles nustumkite į pakraščius ir atsargiai nukirpkite. Nagai kerpami replytėmis ar žirklutėmis (neapvalinkite - apvalinti nagai įauga į mėsą!). Po to nagus nubrūžuokite dilde.
Naudinga pasimasažuoti pėdas muilu. Tam prireiks 6-8 min. Jei netyčia įsikirpote žirklutėmis, tuoj užtepkite jodu. Po pirties kojas kruopščiai ištrinkite sausai ir ištepkite kremu ar vazelinu.

"Nuo arbatos linksmas nebūsi"

Tai byloja sena patarlė. Bet pirmiausia pora žodžių apie vandenį, be kurio, kaip ir be oro, žmogus  negali gyventi. Kaip jau minėjome, vanduo sudaro žmogaus audinių pagrindą ir yra būtinas termoreguliacijos procesų dalyvis. Per parą organizmui reikia 2-2,5 litrų vandens.
Sveikas žmogus vandens gali naudoti kiek tinkamas, tačiau sveikiausia gerti dažnai ir po truputį. Tai ypač patartina pirties lankytojams. Jei čia vienu mauku išgersite litrą skysčio (arbatos, vandens, alaus ir t. t.), o taip dažnai daro pirties "asai", per daug apkrausite širdį, kuri jau ir taip garinėje smarkiai plaka. O tukliems žmonėms, taip pat ir metantiems svorį, geriausiai negerti nei pirtyje, nei po jos. Tuomet į kraują pateks  vadinamasis endogeninis vanduo, kurio daug yra riebaliniuose audiniuose, ir svoris kris. Žinoma, teks truputį pakentėti, nugalėti "pirties karštį“, bet, manau,verta.
Jei norite suliesėti ir geidžiate atstatyti išprakaituotą kiekį bei numaIšinti troškulį, per visas pirties procedūras galite išgerti vandenį su mineralinemis druskomis, kurios taip pat iš organizmo pašalinamos drauge su prakaitu, nedidelėmis porcijomis ir mažais gurkšneliais. Šį patarimą vertėtų atsiminti, nes jeigu duosite sau valią malšindami troškolį pirtyjį ar iš jos išėję, galite išgerti trigubai daugiau skysčių, nei reikia organizmui. Šitaip persisotinę, jausite nemalonų sunkumą skrandyje, padidės prakaitavimas, gali pabrinkti  paakiai. Pridursime, kad "pirties troškulys"- tai ne organizme padidėjęs vandens poreikis, o apgaulingus noras, atsirandąs sudirgus burnos ertmės gleivinei. Tereikia 2-3 kartus išskalauti burną bei gerklę, ir nebet-roškins.
Vieni pirtyje troškuIį malšina šaltu vandeniu, kiti - karšta arbata. Kas geriau? Šį ginčą neseniai išsprendė Harvardo universiteto mokslininkai. Vienai grupei žmonių jie davė vandens su ledu, kitai - karštos arbatos. Nustatė, kad išgėrus šalto vandens , temperatūra sumažėjo tik burnoje, o išgėrus arbatos, per 15 min. sumažėjo viso kūno temperatūra (1-2°C), kartu refleksiškai sumažėjo ir troškulys.
Taigi ne veltui nuo amžių manoma, kad arbata - geriausias gėrimas pirtyje. Ypač su serbentų uogiene ar medumi. Tikri pirties mėgėjai žino, o naujokams pasakysime: arbata turi daug naudingų medžiagų, papildančių gydomąjį pirties efektą. Tai eteriniai aliejai, taninas, kofeinas, C1, B1, B2 ir kiti vitaminai. Tanine  esantis vitaminas R stiprina kraujagyslių sieneles. Arbata gydo diatezę, inkstų uždegimus, kolitą, dizenteriją, aštrų reumatizmą, virusinį gripą. Arbatos lapelyje yra daugiau nei 100 įvairių junginių, ir visi jie naudingi. O kur dar naudingosios serbentų ir medaus savybės...
Arbatą reikia gerti šviežią (užplikius palaukti 4-6 min.). Arbatoje visą laiką vyksta cheminiai procesai,  ir jei ji būna užplikyta keletą vaIandų, ypač termose arba ant karštos krosnies, keičiasi ne tik skonis, bet  suyra C ir B vitaminai, dingsta aromatas. Žodžiu, arbata jau nebe arbata. Šviežiai užplikyta arbata tonizuoja nervų ir širdies kraujagyslių sistemas. Ilgai pabuvusi arbata jau nebetonizuoja, o slopina organizmo veiklą, gali pabloginti savijautą, ypač sergantiems širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos ligomis. Nerekomenduojama seniai užplikytos arbatos gerti ir podagros kankinamiems žmonėms, taip pat sergantiems šlapimo diateze.
Jei atėjote pirtin pasigydyti nuo peršalimo ir norite stipriai išprakaituoti, užplikykite citrinmedžio ar  avietės žiedų arbatos. Bet ir šiuo atveju nepiktnaudžiaukite gėrimu - galite perkrauti širdies ir inkstų darbą. Naudinga į arbatą pridėti mėtos, stumbražolės, žemuogių ir serbentų lapų.

Pirtys bačkos

Pirtys bačkos 300x547

Pirties aksesuarai

Aksesuarai 300x547