Dūminė pirtis – pirmoji iš suomiškųjų saunų. Ši pirtis pasižymi tuo, kad joje nėra kamino. Mediena yra kūrenama didelėje krosnyje, o dūmai pripildo pirties patalpą. Kai pirtis pakankamai prišyla, ugniai leidžiama užgesti, o dūmai išvėdinami – tuomet galima eiti pirtintis. Dūminės pirtys ilgą laiką buvo pamirštos, tačiau nuo 1980 m. jas atgaivino šių pirčių entuziastai ir šiuo metu jų populiarumas vis auga.
Dūminės pirtys yra nekarštos (temperatūra siekia apie 60 °C) ir santykinai drėgnos. Buvimas dūminėse pirtyse padeda atsipalaiduoti, valyti organizmą.
Dūminė pirtis: tradicijos ir modernumas
Dūminėse pirtyse senovinė tradicija derinama su šiuolaikiniais patogumais. Jos suteikia unikalią, autentišką pirties patirtį, lepina švelnia šiluma ir turtingu dūmų aromatu. Vis didesnė pirčių entuziastų dalis galvoja, jog dūminė pirtis – ypatingai verta dėmesio.
Kaip tinkamai įrengti dūminę pirtį savo kieme?
Pirmiausia pasirinkite tinkamą vietą savo kieme, užtikrindami saugumą ir atitiktį su savo bendruomenės ar savivaldybės reikalavimais. Paprastai nereikia jokių papildomų leidimų, tačiau dėl to, kad teks kūrenti krosnį, būkite 100 % įsitikinę.
Jeigu žinote, kad projektą vykdyti galima – kreipkitės į Pirčių pasaulį. Jeigu jus domina tokios pirties įrengimas, mes iš karto pasiūlysime geriausius sprendimus.
Dūminės pirties įrengimo ypatumai ir rekomendacijos
Įrengdami dūminę pirtį pirmenybę teikite saugumui ir funkcionalumui. Kadangi čia bus daug dūmų, patogiausia būtų ją įrenginėti atskiroje patalpoje nuo namų.
Naudokite karščiui atsparias medžiagas, pasirūpinkite tinkama ventiliacija ir įsigykite gerą krosnelę (mes ją pasiūlysime patrauklia kaina). Apsiimkite reguliaria priežiūra. Neleiskite pasilikti pelenams, o į pačią pirtį eikite tik tada, kai dūmai jau bent kiek prasisklaidė ir sąlygos tai leidžia.