pirciupasaulis logo

Pirčių projektai

Pirmiausia reikėtų numatyti, koks turėtų būti pirties išplanavimas ir kur ją planuojate įrengti. Svarbu numatyti skaičių žmonių, kurie galės vienu metu pirtintis pirtyje, taip pat žmonių skaičių galintį leisti laiką priešpirtyje. Svarbus aspektas ir pirties kaitinimo pasyvumas ir aktyvumas, ar pirtyje planuojamas pirtinimąsis ramus, pasyvus, ar anaiptol aktyvus, su įvairiomis pirties procedūromis, pėrimusi vantomis ir kt. Jei pirtyje planuojate pirtintis tradiciškai su vanojimusi  vantomis, Jums reikėtų numatyti tai, ir įrengti pirtį taip, kad ji būtų patogi pirtininkui. Juk pirtininku galite būti Jūs! Jei pirtį planuojate įrengti nuomai ir joje priimti poilsiautojus, labai svarbu apgalvotai ir patogiai suplanuoti bei  įrengti pagalbines poilsio patalpas, parinti  tinkamą šildymo sistemą bei pakankamą karšto vandens tiekimą. Taip pat labai aktuali būsimos pirties aplinka. Šių laikų žmogui pirtis tampa vis labiau vertinama kaip poilsio, relaksacijos objektas, todėl reikėtų apgalvoti apie įdomius sprendimus įrengiant poilsio zonas pasėdėti, atsipūsti po pirties. 

 

Pirties įrengimo vieta

 

Viena svarbiausių taisyklių projektuojant pirtį – teisingai parinkta pirties įrengimo vieta. Nuo tinkamai parinktos vietos priklauso ir pastato dydis bei forma.

Pirčiai įrengti puikiai tinka vieta netoli vandens telkinių, upių ar ežerėlių. Tai ir patogu, ir puiki pramoga pirties lankytojams ( vasarą nusimaudyti po pirties ir užsiimti aktyviomis sporto pramogomis lauke, o žiemą po pirties šokti į eketę.). Puiku, jei pirties vieta numatoma aukštesnėje sklypo dalyje, taip galime tikėtis daug geresnio nešvaraus vandens nuotėkio. Pigiausias variantas vandens tiekimui į pirtį – vandens pumpavimas iš greta esančio vandens telkinio ar šulinio.

Pakrančių apsaugos zonose, kurios šiuo metu yra 5-25 metrų pločio, yra leidžiama statyti ne didesnę kaip 25 m2 pirtį asmeniniam naudojimui, be rūsio ir ne aukštesnę kaip 4 metrai. Tokiu atveju suderinti pirties leidimą statyti šioje zonoje tik su esamo regiono apsaugos departamentu. Didesnę pirtį leidžiama statyti atokiau kaip 100metrų atstumu nuo esamo vandens telkinio.

Labai svarbu numatyti visus pirties eksploatacinius punktus (vandens tiekimą, elektrą, nuotėkų pašalinimą, šildymo sistemą ir kt.). Jei pirtį planuojate šildyti tik tada, kai pirtinsitės, o tada kai ja nesinaudosite nebus palaikoma teigiama temperatūra pirtyje, kiekvieną kartą po pasipirtinimosi privalėsite iš vandentiekio sistemos išleisti visą vandenį. Gerai, jei pirtis statoma šalia gyvenamojo namo ir jos šildymas prijungiamas prie namo šildymo sistemos. Tokiu atveju Jums nereikia rūpintis atskiru pirties patalpos šilumos palaikymu.

 

Būsimos pirties projektavimas 

 

Prieš pradedant planuoti pirtį, verta kuo tiksliau apgalvoti ir nustatyti pirties paskirtį, įsivaizduoti jos būsimą naudojimosi „scenarijų". Tai padės išvengti išplanavimo klaidų, kurios dažnai iškyla į „paviršių“ tik pradėjus naudotis pirties patalpomis. Pasirinkti geriausią pirties išplanavimą bei jos įrangą nėra lengva. Reikia atsižvelgti ne tik į kainos ir kokybės santykį, bet ir į savo poreikius, vizijas (naudojimosi prasme: patogumą, komfortą...). Taip pat planuojant pirtį, bei rengiant projektą, svarbi ir Jūsų asmeninė patirtis, intuicija. Jie geriausi patarėjai. Visa kita yra tik specialistų rekomendacijos. Bet į jas taip pat reikėtų atsižvelgti norint, kad pirtis būtų kuo kokybiškesnė ir teiktų kuo daugiau kokybiško poilsio ir ,žinoma, džiaugsmo.
Planuojant pirtį reikės nutarti, kokio dydžio pirties norite. Taip pat kokios paskirties papildomų patalpų Jums reikės. Toliau reikės pasirinkti tinkamiausią įrangą, pradedant nuo pirties krosnelės, bei aptariant kitus reikalingus įrenginius. Na, o tada jau planuoti inžinerinius tinklus, interjerą ir eksterjerą.

 

Pirties projektas

 

Kyla klausimų, ar pirties statybai tikrai reikalingi projektai? Tikrai taip.

Net ir tuo atveju, kai statoma nedidelė tradicinė pirtis, gali tekti daryti ne visai standartinius sprendimus. Projektas padeda pajusti visumą jau popieriuje, matant brėžinius. Nes svarbiausia, kad svarbūs klausimai iškiltų dar projektuojant, o ne jau pirties statymo metu. Geriausia kai pirties projektą ruošia pirties žinovas, o ne architektai, kurie dažnai nežinodami daugybės niuansų, padaro brėžinius, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo tvarkingi, bet iš tiesų yra netaisyklingi. Tai pasimato pirtinantis tokiose pirtyse. Juo labiau jei tai garinė pirtis, kuri yra ne tik patalpa, o sudėtingas technologinis įrenginys, skirtas gero komfortiško mikroklimato sudarymui. Perkant medžiagas mūsų salonuose, mūsų projektų vadovai visada mielai pakonsultuos, patars, paaiškins, nepaleis Jūsų su netaisyklingomis, blogomis mintimis galvoje. Mūsų tikslas, jog klientas išeitų patenkintas gauta produkcija, įrengimu, bei aptarnavimu. Taip patardamas draugams ir užsukdamas pas mus dar kartą, ir dar kartą. Mes ne tik galime Jums įrengti pirtį, bet galime ir sukomplektuoti visas reikiamas medžiagas Jūsų būsimai pirčiai, jog patys galėtumėte įsirengti. (taisyklingai, pagal visas instrukcijas ir nurodymus).

Mūsų komanda konsultuoja ir dirba su kiekvienu klientu individualiai tam, kad būsimieji pirčių savininkai turėtų galimybę įvertinti savo pirties sumanymus ir paversti juos realiais pirties projektais. Mūsų specialistai gali padėti parengti naują geros pirties projektą ir net koreguoti, rekonstruoti jau esamą. Šių paslaugų tikslas yra sudaryti kiekvienam, norinčiam įsirengti nuosavą pirtį klientui, galimybę realizuoti savo norus ir vizijas praktikoje. Mūsų projektuose ypač daug dėmesio skiriama tam, kad būtų sudarytos visos sąlygos kokybiškam kaitinimuisi, pėrimuisi ir pirtininko darbui. Tokiose pirtyse garas būna geras, ji būna ekonomiška ir saugi naudotis.