Lietuviška pirtis, suomiška sauna ar turkiškas hamamas – tai atgaiva ir kūnui, ir mintims. Bet kuriuo metu, jūs patys, jūsų šeima ar svečiai gali užeiti į pirtį, detoksikuoti organizmą, atitolti nuo kasdienių rūpesčių. Karkasinės pirtys – vienas iš populiariausių sprendimų tarp mūsų klientų, kurie galvoja apie pirtį prie namų.
Karkasinės pirties statyba gali būti puiki investicija į jūsų gerbūvį ir komfortą. Tai ne tik taps jaukiu prieglobsčiu, bet ir padidins NT vertę. Karkasinės konstrukcijos apjungia šimtametes ar net tūkstantmetes kaitinimosi tradicijas su šiuolaikinės architektūros laimėjimais.
„Pirčių pasaulio“ komanda gali padėti jums kiekviename žingsnyje - nuo koncepcijos išgryninimo ir projektavimo iki galutinio taško – įrengimo. Jeigu jus domina karkasinės pirtys ir jų projektai, galite įkvėpimo pasisemti mūsų interneto svetainėje arba skambinkite telefonais 8 657 61711 (Kaunas), 8 657 50074 (Vilnius) bei gaukite pasiūlymus iš mūsų specialistų!
Kas yra karkasinė pirtis ir kokios jos charakteristikos?
Karkasinė pirtis – puiki alternatyva tradicinės statybos statiniams. Karkasinė konstrukcija pagreitina patį statybos procesą bei dažnai taupo kaštus. Tačiau mažesnė kaina nereiškia, kad karkasinė pirtis negalės pasiūlyti komforto.
Tai yra šiuolaikiškas pirties sprendimo pavyzdys, kuriame funkcionalumas dera su labai lanksčiomis estetikos galimybėmis.
Skirtingai nuo tradicinių pirties namelių, karkasinės pirtys turi karkasinį skeletą, taip pat pagamintą iš medžio ir/ar net metalo. Jis vėliau apkalamas įvairiomis medžiagomis. Po apdailos darbų, pirtys, kurios yra karkasinės, atrodo taip, kaip norite. Su tokia konstrukcija lengviau apeiti sunkumus, kurie kyla norint netradicinių formų ar labai didelių statinių.
Būtent viena iš svarbiausių bei išskirtinių karkasinių pirčių savybių - lankstumas projektuojant. Į konstrukciją lengva integruoti langus ir net įstiklintas sienas, todėl kaitinimosi metu atsivertų kvapą gniaužiantys vaizdai. Kokybiškai apdailinta pirtis bus puikiai izoliuota, tad joje kaitra išsilaikys ilgai.
Na ir svarbiausia charakteristika, būdinga tokiems nameliams – greitas surinkimas. Kaip matote, „Pirčių pasaulis“ iš savo katalogo karkasines pirtis parduoda jau šiandien. Įsigiję, vos po kelių savaičių ar mėnesių galite turėti pilnai funkcionalų pirties namelį. Tradicinės statybos gali trukti daug ilgiau.
Kokie pagrindiniai etapai karkasinės pirties statyboje?
Norint pastatyti karkasinę pirtį, reikia paruošti projektą bei vadovautis tam tikromis etapiškumo taisyklėmis. Visi profesionalai turi savo metodiką bei darbo praktiką. Šiek tiek pasidalinsime, kaip paruošiamas projektas, kada pastatoma karkasinės pirties sienos konstrukcija, kaip vyksta įrengimas ir ne tik, kai kreipiatės į „Pirčių pasaulį“.
1. Paruošiama statybvietė. Pradėkite nuo tinkamos vietos pirčiai parinkimo. Prie pirties turi būti lengva prieiti, reikia drenažo, elektros, nuotekų (jei numatytas priepirtis).
2. Laikas pamatams. Priklausomai nuo konstrukcijos, įleidžiami poliai arba kito tipo pamatai. Tam reikia įrangos ir žinių.
3. Renčiamas karkasas. Specialistai iš medienos paruošia skeleto konstrukciją. Ji yra pastatoma.
4. Daroma izoliacija. Tarp karkaso konstrukcijų iš karto dedamos izoliacinės medžiagos.
5. Dedama apdaila. Tvirtinama apdaila iš vidinės bei išorinės karkaso pusės. Priklausomai nuo jūsų norų, tai gali būti medinės dailylentės, apdailos plokštės ar net keramika.
6. Įrengiama krosnis/šildytuvas. Nesvarbu, ar pasirinksite malkinį, ar elektrinį šildytuvą, jis įnešamas, pastatomas ir saugiai sumontuojamas. Tuo pat metu daroma ir karkasinės pirties ventiliacija, išvedamas dūmtraukis, įstatomos durys, langai. Reikia nepamiršti ir elektros bei nuotekų ir vandens instaliacijų
7. Baigiamieji akcentai. Kartu su durimis, po to ar prieš tai, pirtyje bei priepirtyje pastatomi suolai, gultai, įrengiamas apšvietimas ar papildomi įrenginiai.
Galiausiai, prieš naudojant pirtį, mūsų specialistai ją įkaitina, išbando veikimą bei sandarumą. Jeigu viskas tinka – pirtis perduodama klientui, palinkima smagaus naudojimo!
Visas procesas trunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių, bet gerokai trumpiau nei tradicinio tipo namelio statyba.
Kokios krosnies rūšys yra tinkamiausios karkasinėms pirtims?
Tiek malkomis kūrenamos krosnelės, tiek elektriniai šildytuvai leidžia maloniai ir efektyviai kaitintis karkasinio tipo pirtyje. Šio namelių konstrukcija tinka visų tipų šildymo sprendimams. Nei karkasinės pirties grindys, nei sienos, langai ar stogas neturi didelės įtakos kaitinimo rezultatams. Aišku, malkinei krosnelei reikalingos įrangos sumontavimas – brangesnis ir reikalauja daugiau laiko.
Tačiau malkinė krosnelė sukuria tradicinę, medžio aromato ir ausiai malonių garsų kupiną atmosferą, kurios trokšta daugelis pirčių entuziastų. Tai yra autentika ir malonumas, kuriam pamainos tikrai nėra. Tačiau tokiam įrenginiui reikia reguliariai pakrauti malkų. Be to, gali būti sudėtingiau reguliuoti temperatūrą.
Kita vertus, elektrinė krosnelė yra ir moderni, ir netarši, ir labai efektyvi. Su ja galima nustatyti ir palaikyti pastovią, jums idealią temperatūrą pirtyje. Elektrinė krosnis reikalauja minimalios priežiūros ir greitai įkaitina aplinką. Čia nėra kamino ar pelenų. Tačiau taip pat nėra tos magiškos atmosferos. Na, o kai kuriuose objektuose dar kils poreikis didinti elektros įvado galią.
Kaip užtikrinti ilgaamžiškumą ir atsparumą drėgmei karkasinėje pirtyje?
Tam, kad kas porą metų nereikėtų ieškoti skelbimuose, kad rašytų, jog parduodu karkasinę pirtį arba nuolat kreiptis į „Pirčių pasaulį“ dėl renovacijos, įrengimo, darbų iš naujo, pasidalinsime patarimais dėl to, kaip užtikrinti karkasinės pirties ilgaamžiškumą bei atsparumą drėgmei.
Karkasinės pirties ilgaamžiškumo paslaptis – apsauga nuo drėgmės. Pirma, rinkitės drėgmei atsparesnės medienos, pavyzdžiui, kedro dailylentes. Po kiekvieno seanso patalpą išvėdinkite.
Tam tikru periodiškumu apdorokite medieną apsauginiais sandarikliais (alyva, impregnantas...), kad sukurtumėte papildomą sluoksnį, apsaugantį nuo drėgmės. Reguliariai apžiūrėkite, ar nėra pelėsio ar puvinio požymių. Jei pastebite – šalinkite nedelsiant.