Populiarios prekės

Naujos prekės

Pristatymas

Dėl pristatymo kainos skambinti nurodytu telefonu 865761711

Atsiskaitymas

Internetinėje parduotuvėje www.pirciupasaulis.lt galite atsiskaityti jums parankiausiu būdu.

Garantijos

Visoms prekėms galioja gamintojo nustatyta garantija.

Lizingas

Parduotuvėje išsirinkę prekę, pasirinkite „Išsimokėtinai su MOKILIZINGU“ mokėjimo būdą

pirciupasaulis logo

Pirties statyba, įrengimas savarankiškai

 

Kaip statyti pirtį, nesugriaunant darnos su Gamta ir jos įstatymais? Kartų kaita, kasdieniai rūpesčiai ir skuba lėmė, kad buvo prarastos šios žinios, tačiau gamtos dėsniai išliko. Kiekvienas statinys yra pripildytas gyvybinės energijos, dvasios ir sąmonės. Šie dvasinės srities dalykai skiriasi nuo mums įprastų, apčiuopiamų, tačiau į juos dera įsiklausyti, jeigu jau statome tokį pastatą, kuris kadaise laikytas svarbiu tarsi šventykla.

Kiekvienas pats turi pasirinkti, kokią statys pirtį, kaip ir kur. Kiekvieno žmogaus skonis ir galimybės skiriasi, todėl reikia stengtis pajusti ir atrasti būtent tau tinkamą informaciją. Galima statyti tradicinę pirtį, kokią kadaise statė protėviai. Tačiau mūsų laikais atsirado naujų statybinių medžiagų, naujų galimybių. Turbūt geriausia būtų iš protėvių perimti visą naudingą patirtį ir pritaikyti savo šių dienų žmogaus poreikiams. Neverta krimstis, jei vietoj išsvajotos rastų pirtelės tegalėsite įsirengti kuklų pirties kampelį namo rūsyje. Kur kas geriau turėti net ir menką pirtelę nei jokios.

 

 Pirties statybinės medžiagos

 

Pirties apdailai tinkamiausios būtų liepos, drebulės ir juodalksnio dailylentės.

Geriausiai pirties įrengimui  tinka liepa. Mat liepos mediena – porėta, lengvai „kvėpuoja“, todėl gerai pašalina sunkią, nešvarią energiją. Net ir mažose liepinėse pirtyse išlieka erdvumo pojūtis ir malonus kvapas. Tačiau liepa – gana retas medis. Rusijoje liepines pirtis kadaise statydavo tik carams ir aukštiems valdininkams.

Drebulė – irgi lengvas bei poringas medis. Jos mediena lengvai „kvėpuoja“, išvalydama pirtį nuo kenksmingų dalykų.

Pirties patalpų skaičius priklauso nuo statytojo galimybių. Mažiausiai pirčiai reikalingas prieangis – drabužinė ir pėrykla. Jei galimybės didesnės, tuomet pirtyje turėtų būti prieangis, drabužinė, poilsio kambarys, pėrykla, dušo patalpa, baseinas, masažo patalpa ir kūrykla.

Pėrykla. Nebūtina statyti erdvią pėryklą, nes vanojimo procesas yra individualus, todėl čia vienu metu nesusirenka daug žmonių. Optimalus pėryklos dydis – 3 – 7 kvadratiniai metrai. Kuo mažesnė pėrykla, tuo lengviau joje palaikyti reikiamą temperatūrą. Kadangi pėrykloje daugiau drėgmės, galinčios pakenkti medinėms pastato detalėms, tai šios patalpos ventiliacija turėtų būti itin gera.

Pirties gultai. Pirties gultai gaminami iš liepos, drebulės arba juodalksnio lentų. Jokiu būdu negalima naudoti ąžuolo ar kitų kietų medžių lentų, nes jos per daug įkaista, ant tokio gulto galima nusvilti! Gultai gali būti vieno, dviejų arba trijų lygių. Apatinis gultas negali būti žemesniame lygyje nei įkaitę akmenys.

Pirties krosnelė. Pirties krosnelė – tai pirties siela. Krosnelė teikia šilumą ne tik pėryklai, bet ir kitoms patalpoms. Taigi krosnelės galingumas turi būti toks, kad jo pakaktų pirčiai išdžiovinti po pėrimosi. Šiais laikais gaminamos ir elektrinės, ir įvairių konstrukcijų (periodinio ar nuolatinio veikimo) malkomis kūrenamos krosnys. Pirties krosnelėms netinka bet kokie akmenys. Juk kūrenant jie turi nesiplėsti ir netrūkinėti. Paprastai naudojami vulkaninės kilmės akmenys, atsparūs dideliems temperatūros pokyčiams. Patirtis rodo, jog teisingai parinkti akmenys taip gali tarnauti bent 10 metų. Pirties krosnį patartina kūrenti sausomis ir geromis malkomis, nes, didinant kaitrą, susidarantis garas priklauso ir nuo to, ar malkos tokiai krosniai tinka. Geriausios yra lapuočių medžių malkos, pavyzdžiui, alksnio arba beržo.

Pirtys bačkos

Pirtys bačkos 300x547

Pirties aksesuarai

Aksesuarai 300x547