Populiarios prekės

Naujos prekės

Pristatymas

Dėl pristatymo kainos skambinti nurodytu telefonu 865761711

Atsiskaitymas

Internetinėje parduotuvėje www.pirciupasaulis.lt galite atsiskaityti jums parankiausiu būdu.

Garantijos

Visoms prekėms galioja gamintojo nustatyta garantija.

Lizingas

Parduotuvėje išsirinkę prekę, pasirinkite „Išsimokėtinai su MOKILIZINGU“ mokėjimo būdą

pirciupasaulis logo

Straipsniai apie pirtis

 


Sauna

 

Sauna – tai tokia gana maža patalpa, kurioje tvyro labai aukšta temperatūra, bet drėgnumas joje gali būti kontroliuojamas. Saunos gali būti dviejų tipų: drėgnos arba sausos. Sausa pirtis, dar kitaip vadinama garine pirtimi. Dažniausiai šios pirtys gaminamos iš medienos, kuri šildama skleidžia malonų kvapą.Sauna žmogui padeda atsipalaiduoti ir daro milžinišką poveikį jo kraujotakos sistemai.

[Skaityti daugiau...]


Infraraudonųjų spindulių pirtys

 

Infraraudonųjų spindulių lempa pirtyje pirmą kartą buvo panaudota maždaug prieš 100 metų. Tuo metu, kuomet Thomas Edison ką tik išradęs elektros lemputę. Pirmosios infraraudonųjų spindulių saunos bandė pateisinti jų efektyvumą 40 -čia smulkių reguliarių lempučių. Šios ankstyvosios saunos tuomet pasiteisino ir buvo nustatyta, kad būtent šios saunos pašalina toksinus greičiau nei tradicinės saunos. Tačiau jos nėra labai paplitusios ir apie jas ne visi žino.

[Skaityti daugiau...]


Pirties elektrinės ir malkinės krosnelės, krosnys, pečiai

 

Dažnas mūsų klientas susiduria su šiuo klausimu rinkdamasis krosnelę savo pirčiai. Tad tam, kad padėtume jums lengviau apsispręsti, šiame straipsnyje aptarsime esminius krosnelių kriterijus, palyginsime jų savybes bei tipus.
Pagrindinis dalykas ko reikia malkinei krosnelei – kaminas.Na o elektrinei visai kiti reikalavimai. Jai reikia didelio elektrinio galingumo (dažniausiai jungiama į trifazį įvadą).

[Skaityti daugiau...]


 

Šiais laikais žmonės skuba neturėdami laiko net susimąstyti apie sveikatos stiprinimo galimybes. Nuo seno žinomos teigiamos pirties savybės įtakojančios mūsų imuniteto stiprinimą, sveikatos gerinimą, grožio puoselėjimą. Tik ar šiandieninėje visur skubančioje dinamiškoje aplinkoje randama laiko tradicinės pirties paruošimui, kuris užtrunka mažiausiai valandą, dvi ar net tris?

[Skaityti daugiau...]


Pirties įrengimas ir projektavimas

 

Pirmiausia reikėtų numatyti, koks turėtų būti pirties išplanavimas ir kur ją planuojate įrengti. Svarbu numatyti skaičių žmonių, kurie galės vienu metu pirtintis pirtyje, taip pat žmonių skaičių galintį leisti laiką priešpirtyje. Svarbus aspektas ir pirties kaitinimo pasyvumas ir aktyvumas, ar pirtyje planuojamas pirtinimąsis ramus, pasyvus, ar anaiptol aktyvus, su įvairiomis pirties procedūromis, perimusi vantomis ir kt.

[Skaityti daugiau...]


Kokie yra reikalavimai įrengiant medinį karkasą rąstinėje pirtyje?

 

Jei rąstinis pastatas statytas neseniai, jis džiūsta, ir mediena besitraukdama juda žemyn. Todėl įrengiamo karkaso nereikia pritvirtinti prie sėdančiųrąstų. Jei reikia sutvirtinti, naudokite jungtis, dėl kurių, rąstams sėdant, karkasinė konstrukcija neišsikraipys. Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas tarpams virš durų ir langų.

[Skaityti daugiau...]


Kaimiška lietuviška pirtis

 

Pirčių tradicijos Lietuvoje gyvos nuo seniausiųjų laikų. Kernavės apylinkių tyrinėtojai archeologai atrado XIV a. kultūriniame sluoksnyje senovinės pirties fragmentus, net vantų ir medinio kaušelio fragmentus. Seniausioji lietuviška pirtis buvo suręsta iš pušinių rąstų, su patiestomis eglinių pusrąsčių grindimis.

[Skaityti daugiau...]


Rusiška pirtis

 

Tradiciškai taip vadinama pirtis, kurios garinėje pasiekiama didelė, apie 40-80 % drėgmė ir karštis siekia apie 50 – 70 laipsnių. Rusijoje šiuo metu įprasta vadinti pirtis, kuriose kaitinimui naudojamos metalinės krosnys su akmenų įkrova ar elektrinės krosnelės, saunomis. Taigi lieka, kad rusiška „bania“ – tai pirtis, kurioje akmenys įkaista nuo tiesioginės liepsnos mūrinėje krosnyje..

[Skaityti daugiau...]


Suomiška sauna

 

Net patys suomiai, iš kurių šalies atėjo šis vardas, negali paaiškinti suomiškos pirties ypatingų skirtumų nuo kitų Šiaurės Rytų Europos šalių pirčių . Tačiau visi suomiai sutaria, kad sauna – tai ne tik prausimosi ir higienos procedurų patalpa, bet ir vieta, kur galima pasigydyti, pailsėti, pabendrauti.

[Skaityti daugiau...]


Rytietiškos pirtys – saunos (dar kitaip vadinamos garinėmis)


1. Kaip trumpai galėtumėte apibūdinti rytietišką pirtį?
Rytietiškose garinėse pirtyse palaikoma apie 40-60 laipsnių temperatūra, aplinkoje vyrauja malonus garas, oro drėgmė ? net iki 100 procentų. Visa tai puikiai atpalaiduoja ir suteikia poilsio.
Tradicinės rytietiškos pirties procedūros trunka ilgai...

[Skaityti daugiau...]


Sveikos ir taisyklingos pirties ypatumai

 

Pirmiausia, norint įsirengti sveiką pirtį, reikėtų pasikonsultuoti su tikrais pirties specialistais, kurie Jus supažindintintų su pirtims tinkama mediena, įranga, įvairiomis įrengimo subtilybemis ir niuansais. Tai labai svarbu norint išvengti didelių klaidų, kurioms ištaisyti iššvaistoma daug laiko ir pinigų. Pirčių specialistai Jums patars kaip geriau įsirengti pirtį bei pasiūlys optimaliausią spendimą.

[Skaityti daugiau...]


Bendrosios pirties taisyklės

 

Neskubėkite, nes geriausias pojūtis po pirties yra tuomet, kai jūs skiriate pakankamai laiko, kad neskubant pasikaitinti keletą kartų su neilgomis poilsio pertraukomis. Po pirties skirkite laiko ilgam poilsiui. Saunoje nusiimkite visus papuošalus, laikrodžius, akinius. Pirtyje mažiau judėkite. Nepilkite vandens ant akmenų pirmojo kaitinimosi metu ir nepersistenkite tai darydami vėliau...

[Skaityti daugiau...]


Patarimai tradicinės pirties gerbėjams

 

Tokių iš pirmo žvilgsnio nesvarbiausių detalių pačių pirčių ir nesvarbių niekučių įvairiose pirtyse yra daug. Daugiausiai jų yra tradicinėje pirtyje.Pirmiausia, tai gultai, be kurių šauniai pabūti pirtyje neišeitų. Dažniausiai juos įrenginėja skirtinguose lygiuose kartais dviem, o kartais ir trimis lygiais, kad būtų galima išsirinkti vietą su tinkamiausią temperatūra ir tilptų daugiau žmonių.

[Skaityti daugiau...]


Pirčių nauda sveikatai

 

Įvairių pirčių teikiama nauda yra skirtinga, bet visos jos turi keletą panašumų pagal tai kokią naudą suteikia savo lankytojams. Atsipalaidavimas ir poilsis. Pirtis nuo senu laiku žinoma kaip nuostabus būdas fiziniam ir protiniam poilsiui. Ji padės Jums nuostabiai pailsėti ir suteiks energijos ilgesniam laikui.

[Skaityti daugiau...]


Žadeitas

 

Žadeitas - vienintelis pusbrangis akmuo, idealiai tinkantis pirčiai. Jis šiek tiek sugeria vandenį, yra ypač laidus šilumai, kurią nematomais garais palengva išskiria į aplinką. Įkaitusioje pirtyje vandeniu apipiltas žadeitas neskleidžia kvapą gniaužiančių aitrių garų. Specialiais tyrimais nustatyta, kad žadeito sudėtyje iki 100 kartų mažiau sveikatai kenksmingų sunkiųjų metalų nei paprastai pirtims naudojamuose akmenyse.

[Skaityti daugiau...]


Pirčių rūšys

 

Tradicinė pirtis; Turkiška pirtis; Suomiška sauna - pirtis; Infraraudonųjų spindulių pirtis; Rusiška pirtis; Kombinuota pirtis; Dūminė pirtis. Tradicinės pirtys - saunos teikia labai daug sveikatai naudingų dalykų, tačiau atsargiau ją turėtų naudotis vaikai, vyresnio amžiaus žmonės – tie, kurie turi problemų su širdimi ar linkę vartoti alkoholį. Pirtyje nereikėtų būti per ilgai, kadangi kyla dehidratacijos, išsekimo, hipertermijos pavojus.

[Skaityti daugiau...]


Pirtys. Pirties procedūros

 

Sunku pasakyti, kada žmogus sąmoningai pradėjo atlikti tuos veiksmus, kuriuos šiais laikais vadiname „pirties procedūra“. Tačiau jei pirties idėjos pradžia laikysime karštus akmenis, kurie per sąlytį su vandeniu paskleidžia garus, tai pirties atsiradimo pradžios, ko gero, reikėtų ieškoti Akmens amžiuje.Beveik visuomet, siekiant kokių naujų dalykų, kartais – svetimų ir neįprastų, pamirštami paprasti, nesudėtingi, savi dalykai.

[Skaityti daugiau...]


Pirties statyba

 

Kaip statyti pirtį, nesugriaunant darnos su Gamta ir jos įstatymais? Kartų kaita, kasdieniai rūpesčiai ir skuba lėmė, kad buvo prarastos šios žinios, tačiau gamtos dėsniai išliko. Kiekvienas statinys yra pripildytas gyvybinės energijos, dvasios ir sąmonės. Šie dvasinės srities dalykai skiriasi nuo mums įprastų, apčiuopiamų, tačiau į juos dera įsiklausyti, jeigu jau statome tokį pastatą, kuris kadaise laikytas svarbiu tarsi šventykla.

[Skaityti daugiau...]


Pirties reikmenys - įrankiai

 

Viena pirties procedūrų, žinoma, yra vanojimas. Dažniausiai naudojamos trijų rūšių tradicinės vantos – beržo, ąžuolo, kadagio. Vyrai paprastai vanojasi ąžuolinėmis, o moterys – beržinėmis vantomis. Ąžuolo lapai stambesni, todėl periantis šiomis vantomis išgaunama didesnė temperatūra. Beržas yra smulkesnis, todėl beržinės vantos nesudaro aukštos pėrimosi temperatūros.

[Skaityti daugiau...]


Pirčių projektai. Pirties projektavimas

 

Prieš pradedant planuoti pirtį, verta kuo tiksliau apgalvoti ir nustatyti pirties paskirtį, įsivaizduoti jos būsimą naudojimosi „scenarijų". Tai padės išvengti išplanavimo klaidų, kurios dažnai iškyla į „paviršių“ tik pradėjus naudotis pirties patalpomis. Pasirinkti geriausią pirties išplanavimą bei jos įrangą nėra lengva.

[Skaityti daugiau...]


Lietuvos pirtys šiandieninėje visuomenėje

 

Šių laikų pirtys Lietuvoje yra skirstomos į: visuomenines miestų pirtis, nuomojamas arba veikiančias komerciniais tikslais pirtis, individualias kaimo vietovių pirtis, individualias miesto gyventojų pirtis, pirtis veikiančias sporto kompleksuose taip pat vandens parkuose. Tačiau atokesniuose nuo miestų kaimeliuose dar vis galima būtų rasti ir sudėtinių, kelių sodybų ar kiemų bendrai naudojamų pirčių.

[Skaityti daugiau...]


Laikas pirtyje

 

Kaimiška lietuviška pirtis artima rusiškai pirčiai. Šios senovinės pirtys buvo dūminės (be dūmtraukio), o dabar jau dažnai modernizuotos - su dūmtraukiu. Rusiška pirtis – pirtis, kurioje šiluma dominuoja nuo +45°C iki +50°C laipsnių, labai drėgnas oras (iki 100 proc.) Dažniausiai pirtinimosi metu atsivėsinama gryname ore, žiemą – eketėje. Taip pat keletas iš svarbių procedūrų...

[Skaityti daugiau...]


Kaip reikėtų elgtis pirtyje?

 

Visų pirmiausia, į pirtį reikėtų eiti lengvu (neapkrautu maistu) skrandžiu. Prieš pirtį sveika išgerti puodelį karštos žaliosios arbatos su citrina. Tiks ir specialiai sukomplektuotos pirties arbatos, kuriose yra įvairių žolelių rinkinių - tinkamai veikiančių mūsų organizmą. Jei jaučiatės šiek tiek peršalę, išgerkite liepžiedžių arbatos su medumi.

[Skaityti daugiau...]


Pirties reikmenys

 

Ar naudodamiesi pirties teikiamais malonumais nepamirštate pirties reikmenų? Ar prisidengiate galvą pirties kepuraite, ar žinote ne tik pirties temperatūrą, bet ir oro drėgnumą? Ar dažnai mėgaujaties kvapų terapija skirta pirtims, ar naudojate kitokias, nei tradicines beržines pirties vantas? O kaip įrengta Jūsų pirtis?

[Skaityti daugiau...]


Pirties krosnelės

 

Pirties krosnelė yra pati svarbausia šio statinio dalis, nuo kurios priklauso pirties mikroklimatas, pirties procedūrų kokybė. Renkantis pirties krosnelę svarbu atsižvelgti į tokius parametrus: Pirties krosnelės gali būti įvairių tipų: periodinio kūrenimo pirties krosnelės, elektrinės pirties krosnelės ir nuolatinio veikimo pirties krosnelės.

[Skaityti daugiau...]


Vantos pirtyje

 

Jaučiatės pavargę? Kankina peršalimo ligos ar skauda sąnarius? Pasinaudokite pirties teikiamais malonumais ir vantų gydomosiomis savybėmis. Vantų naudingosios savybės įrodytos chemijos, medicinos, fiziologijos mokslų tyrimų išvadomis. Tinkamai paruošus vantą joje išlieka visos augalo gydomosios savybės ir energija.

[Skaityti daugiau...]


Pirties akmenys

 

Muilo akmuo arba Talkochloritas dėl savo unikalių savybių laikomas vienu geriausių akmenų pirties krosnelėms. Jis tankus ir sunkus, todėl sukaupia daug šilumos.

Muilo akmuo pasižymi labai maloniu šiluminiu spinduliavimu, o dėl savo specifinės monolitinės struktūros, bei šiluminio laidumo turi unikalią savybę – labai greitai sugerti šilumą ir ją išlaikyti labai....

[Skaityti daugiau...]


Pirties istorija I dalis

 

Šiandien lietuviai nebežino kas yra lietuviška garinė pirtis. Nebežino ir žinoti nenori, kad pirtis šešis tūkstančius metų lietuviui buvo sveikatos, atgaivos, jėgų šaltinis, puikiausia gydykla, netgi galima sakyti namų sanatorija.

[Skaityti daugiau...]


Pirties istorija II dalis

 

Lietuvių pirtis pirmą kartą paminėta ne kieno kitų, bet pačių rusų, vadinamajame Ipatijaus, metraštyje, iš kurio sužinome, kad Lietuvos kunigaikštis Treniota buvo nužudytas „einantis į mylnicą" (dar vienas įrodymas, kad rusai neturėjo pirties, o lietuvišką pirtį vadino jiems suprantamu žodžiu – mylnica), t. y. pirtį.


[Skaityti daugiau...]


Pirties istorija III dalis

 

Pirtyse pagonys lietuviai atlikdavo įvairias apeigas deivei Laimai, gydydavosi, gimdydavo vaikus. Vėlesniais laikais aptingę ir nevalyvūs valstiečiai pirtyse mindavo linus, rūkydavo mėsą, džiovindavo odas.
Lietuvos pirtys anksčiausiai minimos XIII-XIV a. Kryžiuočių ir Livonijos ordinų kronikose, rusų metraščiuose, vėliau XV-XVII a. dvarų inventoriuose.

[Skaityti daugiau...]


Pirties istorija IV dalis

 

Šiose visuomeninėse pirtyse būdavo prausiamasi, maudomasi ir kartais, jei mokėdavo geriau įrengti pėryklą, net periamasi. Prausiamasi būdavo iš rusiškų metalinių „tazikų“, kuriuose žmonės atsinešdavo karštą ar šaltą vandenį.

[Skaityti daugiau...]


Pirties istorija V dalis

 

Be to lietuviai savo pirtyse mėgsta ir naudojasi kontrastinėmis oro ir vandens procedūromis, apsipylimais šaltu vandeniu, maudymosi eketėse, murkdymosi šaltame vandenyje kubiluose, voliojimosi sniege.

[Skaityti daugiau...]


Pirties istorija VI dalis

 

Šiais laikais įvairiais būdais bandoma moksliškai ištirti, kaip geriau naudotis garine, kada pertis vanta, kiek kartų eiti į garinę ir kiek laiko joje būti, kiek kartų per savaitę lankytis pirtyje ir t.t.

[Skaityti daugiau...]


Pirties istorija VII dalis

 

Kaimo turizmo sodybą su sveikatinačiomis pirtimis turėtų sudaryti lietuviškų garinių pirčių atskirų statinių kompleksas. Toliau nuo centrinio pastato arčiau vandens telkinių reikėtų statyti pirtis.

[Skaityti daugiau...]


Pirties istorija VIII dalis

 

Baltosios molinės garinės pirtys. Pastatai turi būti pastatyti iš molio ir šiaudų mišinio. Iš lauko nutinkuoti, o viduje turi būti netinkuotos molio ir šiaudų mišinio sienos. Lubos medinės, stogas šiaudinis.

[Skaityti daugiau...]


Pirties istorija IX dalis

 

Žmogus, pakliuvęs į tikrų lietuviškų garinių pirčių kompleksą, gautų ne tik teikiamų paslaugų sąrašą, jų gydomąjį poveikį žmogaus organizmui, bet ir norėdamas patirti visas gydomąsias procedūras, noromis nenoromis čia turėtų lankytis mažiausiai keletą mėnesių iš eilės.

[Skaityti daugiau...]


Pirties aksesuarai

 

Ko gero, daugelis sutiks, kad yra malonu po sunkios darbo savaitės pasilepinti ir pirties malonumais. Tačiau, kad poilsis būtų iš tiesų nepakartojamas, būtina iš anksto pasirūpinti tinkamais pirties reikmenimis. Jei turėsite vertingų žinių apie jų įvairovę bei atkreipsite dėmesį į šiuos patarimus, galėsite būti tikri, kad jūsų pirtyje – patys geriausi reikmenys.


[Skaityti daugiau...]


 

Pirčių projektavimas

 

Visada svajojote turėti jums priklausančią pirtelę, kurioje galėtumėte jaukiai vakaroti? Užteks apie tai svajoti, metas imtis darbų. Pirčių projektavimas – procesas, kuris jūsų svajonę pavers tikrų tikriausia realybe. Tačiau prieš tai, būtinai susipažinkite su svarbiausiais jo etapais.


[Skaityti daugiau...]


Pirties įrengimas

 

Esate iš tų žmonių, kurie žino apie pirties malonumų teikiamą naudą bei mėgsta būtent taip praleisti laisvą laiką? Tokiu atveju verta turėti nuosavą pirtį. Tačiau, kad pavyktų ją įsirengti kokybiškai, verta dėmesį atkreipti į šiuos patarimus bei sužinoti, kokios klaidos yra daromos dažniausiai. Tai ir padarysime netrukus.


[Skaityti daugiau...]


Pirtys bačkos

Pirtys bačkos 300x547

Pirties aksesuarai

Aksesuarai 300x547