...
Pirciupasaulis.lt parduotuvė internetu gali pasiūlyti platų pirčių termometrų ir higrometrų asortimentą iš: EOS, Harvia, Sawo ir TFA Dostmann. Daugelis šių aksesuarų pirtims nudžiugins savo kaina, todėl galėsite padidinti komfortą savo pirtyje neišleisdami per daug. Be to, jeigu vyksta akcija, pažymėtus pirties termometrus ar higrometrus nusipirksite dar pigiau.
Pasidairykite po katalogą ir jau dabar atraskite patikimiausius įvairių tipų ir dizaino pirčių termometrus ir higrometrus.
Kilus klausimams arba, jeigu reikia patarimo, nedvejokite susisiekti. Tai padaryti galite:
- Užpildydami užklausą interneto puslapyje;
- Rašydami el. paštu į Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.;
- Skambindami 865761711.
Pirties termometrai ir higrometrai: kokia jų paskirtis ir kaip juos naudoti?
Pirties termometras su drėgmėmačiu (higrometru) yra svarbūs įrankiai, kuriais galima stebėti pirties temperatūrą ir drėgmės lygį ore. Saunos vidaus termometras su higrometru patogiai sujungia abi funkcijas į vieną prietaisą. Tai reiškia, kad vienoje vietoje matysite abu duomenis ir galėsite siekti, pvz., visų mėgstamo 60/60 santykio.
Norėdami naudoti šiuos prietaisus, tiesiog pritvirtinkite juos prie pirties sienos akių lygyje arba pastatykite ant paviršiaus. Svarbu, kad jie būtų atokiau nuo tiesioginio krosnelės karščio ir tiesioginių garsų. Tai užtikrina tikslius rodmenis ir leidžia lengvai stebėti mikroklimatą pirties seansų metu.
Populiariausių pirties termometrų ir higrometrų rūšys: kokie yra jų skirtumai?
Net, jeigu tik kelias minutes pasižiūrėsite į prekių pasiūlymus pamatysite, kad yra bent kelių tipų pirties termometrai ir drėgmės matuokliai. Kiekvienas tipas pasižymi savitomis savybėmis ir privalumais. Paprasčiausia juos skirstyti į analoginius bei skaitmeninius.
Analoginiai arba tradiciniai oro termometrai turi paprastą skalę, kurioje juda adatėlė. Juos lengva naudoti ir skaityti. Kol nauji, tokie termometrai matuoja labai tiksliai.
Alternatyva jiems – skaitmeniniai, šiuolaikiniai, termometrai. Jie turi lengvai įskaitomus ekranus, kuriuose rodoma tiksli temperatūra. Kai kurie skaitmeniniai termometrai turi ir papildomų funkcijų, pavyzdžiui, laikmačius ar pavojaus signalus. Visgi jų išvaizda nebūtinai taip dera prie likusio pirties dizaino. Atkreipkite dėmesį, kad būna ir termometrai su metrologine patikra.
Tokios pat yra ir higrometrų rūšys. Tradicinis oro drėgmės matuoklis atrodo taip pat, kaip ir analoginis termometras. Apvalioje skalėje juda rodyklė, kuri parodo drėgmės lygį. Kiek retesnis, tačiau daugelio mėgstamas yra skaitmeninis higrometras. Jų rodmenys yra tikslūs ir rodomi elektroniniame ekrane. Kaip ir elektroninis termometras, taip ir drėgnomatis būna su papildomomis funkcijomis, pvz., tendencijų indikatoriais ar perspėjimo signalais.
Patys populiariausi ir mėgiamiausi yra kombinuoti termometrai bei higrometrai. Toks pavadinimas tiesiog nurodo, kad vienoje vietoje turėsite ir temperatūrą, ir drėgmės lygį matuojantį instrumentą.
Pirties mikroklimato stebėsena: kaip pirties termometrais ir higrometrais tinkamai stebėti temperatūrą ir drėgmę?
Norėdami veiksmingai stebėti pirties mikroklimatą, darykite taip:
- Pirties termometrus ir higrometrus montuokite ant sienos akių lygyje, atokiau nuo tiesioginių šilumos šaltinių ir garų. Taip net ir aukštos temperatūros rodmenys bus patikimiausi.
- Per pirties seansus kas keletą minučių stebėkite temperatūrą ir drėgmės lygį, kad būtų saugu ir malonu.
- Jei temperatūra ar drėgmė yra per aukšta arba per žema per ilgai, imkitės korekcijų. Ant pirties akmenų užpilkite vandens arba pakoreguokite krosnelės temperatūrą. Karščio pojūtį galima pakelti padidinant garų kiekį, o per didelį karštį ar drėgmę sumažinti išleidžiant iš pirties orą arba sumažinant garų kiekį.
- Saugumas. Visada laikykitės rekomenduojamų temperatūros ir drėgmės rodmenų. Nesistenkite mušti rekordų. Verčiau mėgaukitės.