Aprašymas
Pušų eterinis aliejus
Eterinis pušų aliejus gaminamas iš susmulkintų pušų (Pinus sylvestris L.), paplitusių Šiaurės Europoje, spyglių hidrodistiliacijos metodu. Pušų aliejaus dedama į farmacinius preparatus, mikstūras ir namines priemones nuo kosulio. Eterinis pušų aliejus pasižymi antiseptinėmis, priešuždegiminėmis ir atsikosėjimą skatinančiomis savybėmis, todėl vartojamas sergant bronchitu, viršutinių kvėpavimo takų uždegimu, pneumonija, tracheitu, padeda normalizuoti kūno temperatūrą.
Kaip skausmą ir spazmas slopinanti priemonė eterinis pušų aliejus gana efektyvus esant artritui, reumatui, raumenų skausmui ir spazmams.
Hormoninis eterinio pušų aliejaus poveikis reikalingas problemoms, susijusioms su menstruacijų ciklo sutrikimais bei menopauze, palengvinti.
Eterinis pušų aliejus didina organizmo pasipriešinimą, stiprina imunitetą, todėl yra puiki peršalimo ir infekcinių ligų profilaktikos priemonė.
Tiesiogiai veikdamas centrinę nervų sistemą eterinis pušų aliejus atstato dvasios pusiausvyrą, pašalina nuovargį, neuralgiją, stresą, gerina protinę veiklą.
Eterinis pušų aliejus stabdo odos senėjimą, suteikia jai stangrumo, lygina raukšles, pašalina paakių pabrinkimą. Be to, stiprina plaukų šaknis ir pažeistus plaukus.
Vartojimas ir dozės
Voniai: 7-8 lašai išmaišomi vienoje kefyro, jogurto, pieno ar grietinėlės stiklinėje, taip pat galima sumaišyti su valgomuoju šaukštu augalinio aliejaus arba trupučiu medaus.
Masažui: 5-6 lašai į 20 g pagrindinio masažo aliejaus. Namų sąlygomis kaip pagrindinį aliejų geriausiai naudoti persikų, migdolų, kukurūzų, alyvų ar sojų aliejų.
Kosmetikai: 3-4 lašai į 20 g bet kokio švelnaus kremo.
Inhaliacijai: 4-5 lašai į 1 l karšto vandens.
Aromatinei lempai: 1-2 lašai 5 m2 patalpos ploto.
DĖMESIO!
Nevartoti esant ūmiam inkstų uždegimui.
Nevartoti esant odos alergijai.
Nevartoti vaikams iki 6 metų amžiaus.
Prieš vartojimą atlikti eterinio pušų aliejaus toleravimo testą.
Vartoti tik išoriškai!