Aprašymas
Anyžių eterinis aliejus
Eterinis anyžių aliejus gaminamas iš anyžinių ožiažolių (Pimpinella anisum L.) prinokusių sėklų hidrodistiliacijos metodu.
Eterinis anyžių aliejus palengvina atsikosėjimą, vidurių pūtimo reiškinius, sustiprina virškinimo trakto liaukų funkcijas, vartojamas esant meteorizmui, susilpnėjusiai skrandžio ir kepenų sekrecijai, nervinio pobūdžio žarnyno spazmams, sutrikusiai peristaltikai. Be to, eterinis anyžių aliejus turi antiseptinių bei laktogeninių savybių.
Eterinis anyžių aliejus įeina į sudėtį lašų, vartojamų sergant bronchitu, užkimus, esant bronchų spazmams, trachėjos uždegimams, kosint. Anyžiaus preparatai palengvina skreplių išsiskyrimą, veikia kaip baktericidas. Anyžių dedama į vaistus nuo kepenų ir inkštų ligų, hiperhidrozės bei endokrininių pažeidimų. Nuo meteorizmo ypač efektyvus keturių aliejų: anyžių, kmynų, pankolių ir kalendrų mišinys.
Eterinio anyžių aliejaus derinį su santalų, pačiulių, kvapiųjų kanangų, šalavijų ir kalendrų eteriniais aliejais galima naudoti masažu ir aromatinėmis lempomis gydant impotenciją ir frigidiškumą.
Eterinis anyžių aliejus, ypač kartu su melisų ir levandų aliejais, naudojamas aromatinėse lempose, masažiniuose aliejuose, veikia raminamai, padeda nugalėti depresiją.
Ilgai vartojamos ir didelės eterinio anyžiaus dozės gali sukelti narkotinį poveikį, raumenų parezę, kraujotakos sutrikimus, smegenų hiperemiją, lėtinį absentizmą.
Reikia žinoti, kad didelės aliejaus dozės aromatinėse lempose gali suerzinti skrandį ir sukelti galvos svaigimą.
Indikacijos:
bronchitas, kosulys, trachėjos uždegimas;
virškinimo trakto funkcijų sutrikimas, žarnyno spazmai, meteorizmas, kepenų ir inkstų ligos;
depresija, baimės jausmas.
Vartojimo būdai ir dozės
Masažui: 5 lašai eterinio anyžių aliejaus arba eterinių aliejų mišinio (lygiomis dalimis) į 10 ml pagrindinio augalinio aliejaus.
Aromatinei lempai: 2-5 lašai 5 m2 patalpos ploto.
DĖMESIO!
Nevartoti nėščiosioms.
Prieš vartojimą atlikti eterinio anyžių aliejaus toleravimo testą.
Neperdozuoti!